BU HAFTA NELER YAPTIK?

Merhabalar sevgili okurlarım, benim için heyecan dolusu bir haftayı geride bırakmanın sevincini yaşıyorum. 

Bu hafta mini mini birlerim ile ilk sesimiz olan e sesini öğrendik. Yeri geldi oynadık, yeri geldi canımız sıkıldı, yeri geldi yazı yazmaktan yorulduk yeri geldi ağladık yeri geldik güldük. Sonuç olarak heyecanlı ve güzel bir haftayı  geride bıraktık. 

Neler yaptık? 

E sesini hissetme tanıma etkinlikleri yapıldı. Aşağıdaki müzikli videolar sınıfta seyredildi. Sizlerde ara ara bu videoları çocuklarınıza seyrettirebilirsiniz. 🙂 

E”sesini hamurlarla yaptık. Parmağımızla sesin üzerinden geçtik. 🙂

 

 

 

 

Sıra geldi “E e”sesini yazmaya önce yaz sillerimize daha sonra da defterlerimize harfimizi yazdık. 🙂  (Yaz sil şablonları için tıklayın)

InShot_20190928_192755700

 

 

Deftere harf yazımında küçük e sesinin yazımında çok zorlandık. Ancak ilerleyen günlerde öğrencilerin daha güzel yazacağını düşünüyorum. Şuan da birçok öğretmen arkadaşımdan, yazamıyorlar olmuyor vs gibi birçok mesaj alıyorum. Zaman içerisinde küçük kas gelişimine paralel olarak yazılarında düzelmeler, gelişmeler olacaktır. 

Her harften sonra ne kadar çok pratik ne kadar çok yazı çalışması yapılırsa o kadar çok ilerleme sağlanır. 

Velilere ve öğretmen arkadaşlarıma küçük bir tavsiye ile yazımı bitirmek istiyorum. 

“Çocuklarınızın yaptığı yanlışları silmeyin defterinin, kitabının bir yerinde dursun. Dursun ki aynı yanlışları bir daha yapmasınlar, doğrusunu yaptıklarında yapabiliyor olduklarını görsünler, ben yapabiliyorum desinler. Unutmayın umudumuz çocuklar, umudumuz çocukluk.”

Sevgiyle kalın…

 

NOT: Düşüncelerinizi, eleştirilerinizi, fikirlerinizi aşağıdaki formdan bildirebilirsiniz.